Brytyjscy oficjele wywiadu przyznali się, że nie mogą sobie poradzić z cyberatakami

22.04.2018

Szef brytyjskiego Centrum Narodowego odpowiedzialnego za zwalczanie cyberzagrożeń powiedział, że do tej pory cała infrastruktura i inne specjalne usługi wymagają pilnej ochrony przed międzynarodowymi cyber-oszustami. W szczególności stwierdził, że ten kierunek jest priorytetem dla jego departamentu.

Przedstawiciele brytyjskiego wywiadu wydali oświadczenie, że na tym etapie nie mają możliwości skutecznego przeciwdziałania stale rosnącej liczbie cyberzagrożeń. Z kolei Kiaran Martin, szef Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa, podzielał jego absolutne przekonanie, że w niedalekiej przyszłości powinniśmy spodziewać się poważnego ataku ze strony intruzów. Lamentował jednak nad tym, że jego personel, dopóki nie będzie mógł ustalić miejsca, ani terminem przyszłej prowokacji.

Martin zauważył również, że stworzenie na tym etapie rodzaju "bezwzględnego bezpieczeństwa" jest po prostu niemożliwe, a jego celowość można również argumentować. Jego zdaniem szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty odpowiedzialne za funkcjonowanie infrastruktury i usług. Zgodnie z oczekiwaniami, to właśnie w tych obszarach cyberprzestępcy mogą zadać cios. W związku z tym staje się oczywiste, że rozwój środków bezpieczeństwa w tych obszarach należy uznać za priorytetowe. Ostatnio rząd coraz częściej reaguje na rosnący problem związany z ciągłym wzrostem międzynarodowej cyberprzestępczości.

Ponadto rząd uznał, że oprócz bezpośrednich zmagań w cyberprzestrzeni konieczne jest podjęcie szeregu działań dyplomatycznych, ponieważ jest to kwestia rozwiązana na poziomie międzynarodowym, obejmująca wiele dodatkowych zasobów.

A także zobacz inne artykuły:

-pozyczka bez biku ;

-szybka chwilówka bez formalności ;

-pozabankowe pożyczki ;

-pozyczki chwilowki bez zaswiadczen ;

-szybka pożyczka bez zaświadczeń .

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarzcaptcha