Chińska policja zatrzymała górnika, który kradnie prąd

02.05.2018

W ostatnim czasie popularność kryptowaluty osiągnęła taki poziom, że produkcja cyfrowych "monet" jest zaangażowana, gdziekolwiek, jak chcesz, i każdemu. To mieszkańcy Chin, nie są wyjątkiem, starają się zarobić łatwe pieniądze. Jednak jeden z tych oszustów, w mieście Tianjin, lokalna policja, zdołał jednak obliczyć i zatrzymać. Zaradny przedsiębiorca, nie znalazł nic lepszego niż kradzież elektryczności, którą musiał prowadzić w gospodarstwie górniczym.

Jednocześnie warto zauważyć, że pięciu partnerów, którzy pracowali z przedsiębiorczym przedsiębiorcą, nie zostało jeszcze aresztowanych, ale jest śledzonych i wzywanych do przesłuchania.

Pierwsze podejrzenia, że coś dzieje się nie tak, jak powinno się pojawić w przedstawicielach firmy energetycznej dostarczającej energię elektryczną do całego miasta. W szczególności zauważyli, że ostatnio bardzo silne skoki napięcia zaczęły pojawiać się na jednej z gałęzi linii. Co więcej, eksperci ustalili, że tam jest znaczna utrata energii elektrycznej.

W związku z tym przedstawiciele firmy energetycznej musieli zwrócić się do organów ścigania, a przy pełnej współpracy podjęli specjalny nalot. Podczas kontroli wykryto licznik elektryczny jednego z użytkowników, który celowo wyłączył go z działania, zapewniając mu zwarcie. Warto zauważyć, że oszuści dość często korzystają z tych metod, dążąc do celu, aby nie płacić za zużytą energię elektryczną. Po tym, jak policja przybyła do zaradnego przedsiębiorcy w mieszkaniu, na miejscu znaleziono około 600 komputerów, przy pomocy których przeprowadzono wydobywanie cyfrowych walut. Ponadto, wśród dodatkowego wyposażenia, przedstawiciele organów ścigania, zostali przejęci 6 klimatyzatorów o dużej mocy, z którymi chłodzono technologię komputerową.

Jak zauważają policjanci, po raz pierwszy musieli zmierzyć się z kradzieżą energii na dużą skalę. Zauważyli, że wcześniej nic podobnego się nie wydarzyło, a ich działania sprawiły, że oszustwo spowodowało miasto, całkiem odczuwalne obrażenia.

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarzcaptcha