Europejskie banki i ich klienci cierpią z hakerami

05.05.2018

Z czasem minionym, większość europejskich banków są zmuszeni do zakupu urządzeń do walki z agresywnymi działaniami hakerów. Przy tym celu różnorodne przenośnych skanerów, a także, specjalnych urządzeń elektronicznych posiadających unikalny podpis elektroniczny. Wiele wysiłku w instytucjach bankowych, spędził na nim do czynienia ze zjawiskiem „phishing”, gdy cyberhawks, starając się uzyskać dane użytkownika, aby przeniknąć bezpośrednio do systemu bankowego i wyczyścić konto ofiary.

Jednak postęp nie stoi w miejscu, a już największe instytucje finansowe oferują swoim klientom, skorzystać z nowych rodzajów systemów bezpieczeństwa, które stają się coraz bardziej kompaktowe, niezawodne i efektywne. Wielu ekspertów wątpi, że klienci zwykle łatwo dostrzec nową propozycję, a ponadto pojawiły się obawy, że nie straszyć ludzi. Jednak nowość spotkała się z ogromnego zainteresowania, ludzie poczuli najbardziej chronionej, a tym samym napływ nowych klientów nie trzeba było długo czekać.

Warto zauważyć, że wykorzystanie nowych środków bezpieczeństwa, jest to kwestia czysto dobrowolne, a ponadto wszystko to jest udzielany przez banki bezpłatnie. Jednak hakerzy i wolą nie spocząć na laurach, rozwijając coraz bardziej skutecznych metod penetracji systemu bankowego. Jeśli w dawnych czasach, wszystkie ich wysiłków jest stworzenie fałszywej strony internetowej, ale teraz zaczęły rozwijać pomysłowe wirusy. Charakterystyczną cechą tego złośliwego oprogramowania jest to, że po penetracji komputera osobistego użytkownika, przechodzi w tryb uśpienia. Ale warto klientowi wejść na stronę internetową banku, sprytny wirus budzi się i natychmiast aktywowane. Nie wiedząc o tym, użytkownik, który otwiera dostęp do osobistych danych bankowych, które czyta się wirusa jest w trakcie pisania. Niestety, w tej chwili, system bezpieczeństwa z nowoczesnym oprogramowaniem antywirusowym, w większości przypadków po prostu nie rozpoznaje zagrożenie i swobodnie przechodzić złośliwego oprogramowania.

Z kolei w dziedzinie bezpieczeństwa informacji eksperci podkreślają, że udział ataków phishingowych, dziś stanowi jedynie 10% przestępstw, natomiast za pomocą wirusa, około 90% napadów przeprowadzonych na tym etapie. Tak więc, statystyki nie są bardzo optymistyczne, ponieważ działanie hakerów zagrozić większości banków, poważne straty finansowe. Pomimo faktu, że w początkowej fazie, problem ten nie jest traktowany z należytą starannością, a teraz, że praca w tym segmencie są przeprowadzane z działalności przedłużona. Tylko jest jedno pytanie, które brzmi: czy banki mają obowiązek zrekompensować skradzione oszustów pieniądze swoich klientów.

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarzcaptcha