Google Play wykrył aplikację stworzoną przez oszustów

08.05.2018

Eksperci w dziedzinie technologii informatycznych, zwrócił się do przedstawicieli Google Play z ostrzeżeniem, że ich strona pracowała oszukańczego aplikacja, dzięki której cyberprzestępcy wykonywania kradzieży kryptowaluta z portfele elektroniczne użytkowników. Jednocześnie, przedstawiciele firm zajmujących się bezpieczeństwem ostrzegają, że złośliwe oprogramowanie w przebraniu jednego z typów kryptowaluta działające na podstawie blokcheyna Cardano.

Z kolei należy zauważyć, że oprogramowanie stworzone przez oszustów zostało zmyślnie zamaskowane jako źródło prawdziwego życia i jest używane przez nich wyłącznie do phishingu. Ponadto, aby odróżnić sfałszowany zasób, niektórzy użytkownicy nie mają wystarczającej wiedzy na temat bezpieczeństwa, aby chronić swój elektroniczny portfel. Jednocześnie eksperci zauważyli, że oszuści wykazali cynizm i dokładnie ukryli swoje zasoby phishingowe.

Schemat aplikacji jest tak prosty, jak sprytny, ponieważ natychmiast po zainstalowaniu na urządzeniu i uruchomieniu, zajmie się propozycją zmiany portfela elektronicznego. Po tym, jak użytkownik zostanie poproszony o zmianę swoich danych, zostanie wyświetlone specjalne okno, w którym zostanie napisane "Get". To po obecnymi przepisami, użytkownik sam nie wiedząc, że idzie do torebki, wsunął oszustw wraz ze wszystkimi środkami, które następnie stają się ofiarą hakerów.

Ale nie zakładaj, że przestępcy są całkiem zadowoleni z wyniku, ponieważ chciwość i bezczelność nie istnieją. Nic więcej niewinnych użytkowników, która jest prawie oczyszczone z portfel z kryptowaluta Cardano jest natychmiast zaproponował zostać przeniesione do nowej aplikacji i innych dostępnych portmonetek elektronicznych, który, podobnie jak pierwszy, niemal natychmiast obchischeny. Cóż, cynizm jest fakt, że hakerzy są proszeni do korzystania z ich usług dla wymiany najpopularniejszego kryptowaluta z których ich właściciel mógł też zostawić na zawsze. W ten sposób przestępcy, przy udanym zbiegach okoliczności, mogą spieniężyć ufającego klienta, po rozliczeniu go na znaczną kwotę.

Jak stało się znane od przedstawicieli Google Play, natychmiast zareagowali na wiadomość i usunęli złośliwą aplikację.

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarzcaptcha