Kierownictwo IBM nie pozwoli swoim pracownikom na korzystanie z dysków flash USB

14.05.2018

Przedstawiciele kierownictwa IBM podjęli decyzję zakazującą personelowi firmy używania wymiennych napędów pamięci flash w pracy. W ten sposób firma stara się chronić przed niepożądanymi kosztami planu reputacji i finansów.

Według jednej z brytyjskich publikacji internetowych, odwołanie się do Shamli Naidu, szefa departamentu bezpieczeństwa IT, podejmie ostateczną decyzję w ciągu kilku następnych dni, zabraniając pracownikom używania w ich miejscu pracy wszelkiego rodzaju nośników danych . Według przedstawiciela firmy, w niedalekiej przyszłości, w praktyce firmy będzie bezwzględny zakaz, na wszelkiego rodzaju dyski, od płyt CD do wszystkich rodzajów dysków flash USB.

Według Shamli podobna kolejność obowiązuje od pewnego czasu w ich firmie, jednak jest obowiązkowa tylko w przypadku niektórych jednostek. Teraz, po kilku tygodniach, zamówienie rozejdzie się na całą załogę przedsiębiorstwa. Jako wyjaśnienie przyjęcia takich środków, przedstawiciel służb bezpieczeństwa firmy, takie środki zminimalizują ryzyko utraty reputacji związane z możliwością niewłaściwego wykorzystania informacji przechowywanych na przenośnych urządzeniach pamięci masowej.

Z kolei firma oferuje swoim pracownikom, zarząd zaleca korzystanie z usług korporacyjnych, które pozwolą na pełne udostępnianie danych w sieci. Jednakże instrukcja określa, że dla niektórych pracowników zakaz korzystania z przenośnych urządzeń pamięci masowej może być trudną decyzją. W tym przypadku mówimy o tych pracownikach, których obowiązkiem jest aktualizacja oprogramowania, które odbywa się za pomocą przenośnych urządzeń pamięci masowej. W tym przypadku należy zauważyć, że w niektórych przypadkach użycie napędów USB jest jedynym sposobem aktualizacji jednego lub drugiego składnika sieci korporacyjnej.

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarzcaptcha