Szef Komisji Europejskiej grozi ukaraniem firmy Facebook

26.03.2018

Przedstawiciele rządu Stanów Zjednoczonych i agencji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w zakresie technologii informatycznych, stosowane do certyfikacji do zarządzania Unią Europejską, podkreślając, że są one również bardzo zaniepokojony wynikami tego incydentu. Ponadto powiedzieli, że w pełni realizują swoją część odpowiedzialności i, jako odrzucenie wszelkich zarzutów, pracują nad opracowaniem niezbędnego pakietu środków w celu wyeliminowania nieprzyjemnych konsekwencji tego incydentu.

Oczywiste jest, że skandal związany z utratą pięćdziesięciu milionów poufnych użytkowników Internetu na całym świecie przybiera na sile i nie wiadomo jeszcze, jak to się skończy. Z kolei Departament Sprawiedliwości w Komisji Europejskiej, kierowany przez Vera Jurova, już udało się odpowiedzieć na incydent, stwierdzając, że w odniesieniu do «Facebooku» planował użyć różnych surowych sankcji, ponieważ ta informacja olbrzym, był zamieszany w skandal wybuchł. Ta wiadomość została opublikowana na stronach niemieckiej edycji Deutsche Welle.

Komisarz europejski zwrócił się gniewnie do sprawców wycieku i zadał bardzo ważne pytanie dotyczące ilości danych obywateli europejskich złapanych w ręce wątpliwej firmy. Ponadto Yurova, zwana tym faktem, "rażące nadużycie", w wyniku którego dane osobowe około 50 milionów użytkowników Internetu były w tej skandalicznej sytuacji. Jednocześnie, po rozmowie z przedstawicielami rządu Stanów Zjednoczonych, szef działu prawnego UE, powiedział, że sądząc po zapewnień urzędników amerykańskich, nie są w pełni świadomi pełnego zakresu incydentu, i powiedział, że już zaczęły rozwijać niezbędne środki w celu ułatwienia szybkiego wyeliminowania problemu .

Podobnie komisarz europejski oświadczył, że ten nieprzyjemny incydent powinien w naszym przykładzie pokazać wszystkim, jak bardzo powinniśmy traktować bezpieczeństwo danych osobowych. W przeciwnym razie powtórzenie takich incydentów może prowadzić do jeszcze bardziej ambitnych konsekwencji. Według niej dotyczy to przede wszystkim wszystkich możliwych podstaw demokratycznego społeczeństwa.

To nie jest zbędny przypomnieć, że media gigant «Facebooke», hit centrum międzynarodowego skandalu, gdy okazało się, że współpracował z agencji analitycznej Cambridge Analytica «», dając mu niefortunne dane użytkownika. Jednak okazało się, że przedstawiciele tej firmy, zamiast korzystać z materiałów dostarczonych przez rzekomych badań związanych z problematyką wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych i wydaniu brytyjskiego personelu UE, one nadużywane te ogromne ilości danych.

Przedstawiciele rządu Unii Europejskiej zauważyli, że już wezwali szefa firmy medialnej, aby dać wyjaśnienia dotyczące tego skandalu. Z kolei w Kongresie USA ogłosili, że przykro im z powodu Zuckerberga, dając jasne wyjaśnienie w tym zakresie.

W tym samym czasie, szef firmy sam nie milczeć, mówiąc na konferencji prasowej, że w tej chwili w szybki sposób trwają prace w celu rozwiązania skutków tej nieprzyjemnej historii. Zauważył, że na tym etapie wszystkie dostępne aplikacje będą analizowane w najbardziej ostrożny sposób. Szczególnie dotknie segment odpowiedzialny za bezpieczeństwo danych osobowych użytkowników. Ponadto obiecał, że zaktualizowane oprogramowanie ograniczy dostęp do informacji innym programistom.

A także zobacz inne artykuły:

-chwilowka bez biku ;

-pożyczka bez bik forum ;

-kredyt online bez zaświadczeń ;

-pożyczki on line ;

-pierwsza pożyczka za darmo .

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarzcaptcha