Teraz w Polsce możesz wypłacić kryptowalutę

06.05.2018

Świetna wiadomość dla każdego, kto ma pracować z kryptowaluta w Polsce, a także w Hiszpanii, i to jest to, że każdy może teraz swobodnie wymieniać dowolną ilość Bitcoins za gotówkę. Wszystko zaczęło się od tego, że jedna z firm pod nazwą Fun „ChipChap”, który działa w jednej z wiosek w mieście Valencia, postanowili sformalizować umowę z przedstawicielami jednej z startupów. Następnie podpisano niezbędne dokumenty, umożliwiające współpracę z kilkoma bankami.

Rezultatem prac wykonanych przez firmę było to, że od teraz każdy, kto chce, może bezpiecznie i szybko wymienić swoje bitcoiny na gotówkę. Bankomaty umożliwiające dokonanie podobnej wymiany, lokalizacji w Polsce i Hiszpanii.

Z kolei przedstawiciele startupów zauważają, że ich obsługa jest dość łatwa w użyciu, do tego wystarczy pobrać odpowiednią aplikację zarządzającą rachunkiem portfela elektronicznego. Użytkownik wysyła wiadomość z tą aplikacją na swoje cyfrowe konto, a następnie na smartfon wysyłana jest wiadomość SMS oznaczająca PIN operacji. Następnie konieczne jest wprowadzenie określonych danych do bankomatu, a wymagana kwota zostanie natychmiast przekazana bezpośrednio do rozdania.

Twórcy tej nowości powiedzieli, że jest to niesamowicie wygodna usługa, ponieważ nie przewiduje obecności elektronicznej karty bankowej ani numeru konta rozliczeniowego. Niestety, aby dokonać wymiany, możliwe jest tylko w trzech bankach, z którymi firma zawarła umowę o współpracy. Autorzy tego projektu wymieniali nazwy banków, które chciały współpracować w tym nowym kierunku: Euronet, BZ WBK i Sabadell.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że firma ChipChap nie jest pionierem w tej dziedzinie, jednak szybko złapał „fali” i rozpoczął pracę bez dusi zainteresowanie, gdyż zaczął się jego konkurentów. Ważne jest, aby pamiętać, że rynek cyfrowej waluty sam w sobie nie lubi, gdy ktoś próbuje zacząć regulować go i reaguje na takie próby, jest raczej wrażliwy i bolesny.

W końcu cała ta historia pokazuje, że stopniowo elektroniczne środki płatnicze zaczynają być uznawane na poziomie oficjalnym, a przede wszystkim - przez banki. W tym samym momencie można zrozumieć same banki, ponieważ żaden z nich nie chce rozstać się z szansą, jedną z pierwszych, na przewodzenie temu nowemu rynkowi. Można więc bezpiecznie zauważyć, że proces już się rozpoczął, a inne kraje nie chcą pozostać w tyle za swoimi sąsiadami. W niedalekiej przyszłości, jak sądzę, nawet w tych krajach, gdzie rząd jeszcze nie znaleźli wspólny język z kryptowaluta zacząć radykalnie zrewidować swój stosunek do tej kwestii, Wedy mówią o wielu milionach, a być może miliardy. Byłoby to nieracjonalne, aby nie skorzystać z takiej szansy, jakkolwiek konserwatywnej, poglądy urzędników nie były.

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarzcaptcha