UE planuje sfinansować rozwój sztucznej inteligencji

03.05.2018

Nie zwracaj uwagi na fakt, że obecne roboty, najbardziej przypominają zabawki high-tech. Należy zauważyć, że już teraz, wiele z nich jest w stanie wykonywać najbardziej skomplikowane zadania, zarówno mentalne, jak i fizyczne. Jednocześnie warto zauważyć, że twórcy takich maszyn, ciągle je udoskonalają, dostarczając coraz bardziej wyrafinowanych elektronicznych farszów. Jednocześnie deweloperzy stale potrzebują funduszy, a w Unii Europejskiej starają się zapewnić im wszystkie warunki.

Z kolei Francis Wieffels nieustannie wzywa, by nie zatrzymywać się na osiągniętych i angażować się w te wydarzenia, więcej inwestorów i specjalistów w tej dziedzinie. Ponadto osobno zaznaczył, że branża ta dopiero się rozwija i musi być chroniona przed dużymi korporacjami.

Nie będzie źle, aby pamiętać, że nie tak dawno temu, w Brukseli, odbyło się specjalne seminarium, które przyniósł ze sobą tak zwane „białe hakerów”. Organizatorzy seminarium, skierowani do jego uczestników z prośbą o rozwiązanie problemów, z którymi ludzkość doświadcza wielkich trudności. Jako przykład seminarium zademonstrowało działanie urządzenia, całkowicie zastępując kierowcę pojazdów. W ten sposób twórcy próbowali podkreślić nowoczesną sztuczną inteligencję, dzięki niezależnemu rozwiązaniu dość złożonych problemów.

Ważne jest, aby pamiętać, że wydarzenie, które odbyło się na wysokim poziomie, to mówi, że udział w belgijskim wicepremiera, który w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, pokazał hologram z własnym obrazem. W szczególności powiedział, że już na tym etapie każdy rząd krajów UE może sobie pozwolić na stworzenie centrum, w którym będzie badana i rozwijana sztuczna inteligencja. Według niego, praktyczne zastosowanie inteligentnych robotów, może rozwiązać wiele problemów gospodarczych, szczególnie w przemyśle opóźniającym się. Ponadto zauważył, że przedsiębiorstwa od dawna czekają na tę technologię i są zainteresowane tym, aby tak się stało, jak najszybciej.

Tymczasem urzędnik zauważył, że jego słowa, to nie jest pusta fraza, ponieważ rząd UE planuje sfinansować ten kierunek. jako pomoc materialną planuje się przyciągnąć około 20 miliardów euro rocznie, zarówno ze środków budżetowych, jak i prywatnych inwestorów. Takie środki są nadal planowane do 2027 r. Na zakończenie swojego wystąpienia, urzędnik powiedział, że przemysł całych krajów, od dawna czeka na świadczenie takich technologii przez której byliby w stanie rozwiązać wiele problemów.

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarzcaptcha