W Singapurze opracowano banknoty bitcoin

07.05.2018

Twórcy firmy "Tangem", pracujący w Singapurze, przedstawili światu pierwsze próbki seryjnych rachunków bitcoinowych. Z kolei twórcy tej nowej jednostki monetarnej wolą nazywać swoje potomstwo "inteligentnymi bitcoinami".

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że nowe narzędzie płatnicze nie jest wykonane ze zwykłego papieru, ale ze specjalnego materiału, do którego zintegrowany jest elektroniczny chip. W rzeczywistości nie jest to inaczej niż elektroniczna torebka. Jednak nowy rozwój nadal ma pewne podobieństwa do bardziej znanych banknotów. Podobnie jak w przypadku zwykłych pieniędzy, na każdym z banknotów znajduje się wartość nominalna, zgodnie z którą dokonywane są wzajemne rozliczenia. W związku z tym każdy z rachunków ma swoje własne oznaczenie i jest odpowiedni do płatności towarów i usług.

Z kolei twórcy wymyślili własną definicję swojego rozwoju, nazywają nowy rodzaj pieniądza, zimną torebkę, której nie można skopiować. Ponadto, przedstawiciele firmy wydali oświadczenie dotyczące bezpieczeństwa nowych rachunków, w którym powiedzieli, że wzięli pod uwagę wieloletnie doświadczenie z poprzednich projektów i starali się chronić swoje produkty tak skutecznie, jak to możliwe od prób zewnętrznych wpływów. Zastosowane wszelkiego rodzaju zabezpieczenia, nie pozwalające na poziomie oprogramowania lub sprzętu, wpływać na układ elektroniczny.

Ponadto firma podzieliła się faktem, że przez lata pracy z elektronicznym nadziewaniem kart bankowych nabyto bezcenne doświadczenie. W firmie opracowano wielopoziomowe rozwiązania bezpieczeństwa dla kart identyfikacyjnych i kart SIM. Tak więc jakakolwiek próba złamania lub ominięcia kodów każdego banknotu staje się stratą czasu, wymagającą dużych inwestycji, co czyni po prostu nieuzasadnionym przedsięwzięciem.

Oprócz doskonałego bezpieczeństwa, nowe banknoty mogą się pochwalić, że płatność przy ich pomocy jest niemal natychmiastowa, a przy tym całkowicie nieobecna, jak każda prowizja, jak w zwykłych transakcjach. Niemniej jednak istnieją pewne negatywne aspekty, które nieco zaciemniają pierwsze wrażenie nowego rozwoju. W tym przypadku, podobnie jak zwykłe rachunki, nowe pieniądze mogą zostać skradzione ich właścicielom.

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarzcaptcha