Władze UE zamierzają uzyskać kontrolę nad posiadaczami walut cyfrowych

24.04.2018

Wszelkie kriptobirzhi działające w Unii Europejskiej, udostępniają swoim klientom e-portfeli w niedalekiej przyszłości będą musiały przedstawić wszystkie informacje za pomocą którego można zidentyfikować indywidualnego uczestnika. Ponadto rząd europejski planuje wymuszenie wszystkich krypto-wymian, aby przejść odpowiednią procedurę oficjalnej rejestracji. W związku z tym urzędnicy Parlamentu Europejskiego postanowili walczyć z praniem brudnych pieniędzy zarobionymi nielegalnie.

Należy zauważyć, że przedstawiciele Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej, nie zostały jeszcze wynalezione innego narzędzia do monitorowania transakcji na rynku kriptovalyutnogo. Jednocześnie zauważają, że doprowadziły one do tych etapów, pojawienie się wielu ryzyk finansowych nieuchronnie towarzyszyć waluty cyfrowej. W szczególności, urzędnicy złożył oświadczenie mówiące, że nadszedł czas, kiedy należy w pełni przywrócić porządek w tej dziedzinie i położyć kres anonimowości wszystkich operacji finansowych realizowanych za pomocą Platforma Transakcyjna.

W dającej się przewidzieć przyszłości, według autorów projektu ustawy, wszyscy klienci pracujący w segmencie kriptorynka, będą musieli przejść obowiązkową procedurę identyfikacyjną, której brak nie pozwalają nawet na wymianę dostępne na kontach elektronicznych pieniędzy na prawdziwe pieniądze fiantnye. Jednocześnie określono kwotę minimalnej transakcji, która wynosi od 150 euro.

Z kolei członkowie Parlamentu Europejskiego, wykazały rzadkie jednomyślności, i głosowali za przyjęciem nowych przepisów, zaostrzenia warunków pracy na rynku kryptowaluta. Jednocześnie posłowie komentowali jego położenia w stosunku do przyjaznego wsparcia nowej ustawy, tłumacząc swoją decyzję tym, że wykazują one skrajne zaniepokojenie losem zwykłych obywateli Rzeczypospolitej, która może zagrozić nielegalne operacje z kryptowaluta, finansowaniu międzynarodowego terroryzmu i zorganizowanej syndykaty przestępcze.

Po głosowaniu nowa ustawa już za kilka dni, powinna zacząć oficjalnie działać. Jednocześnie każdy kraj Unii Europejskiej ma co najmniej półtora roku na wprowadzenie własnej podstawy prawnej do ogólnego standardu dotyczącego tego segmentu.

Należy zauważyć, że w Stanach Zjednoczonych, takiej inicjatywy ustawodawczej, pracuje na poziomie oficjalnym, zmuszając każdego kriptorynka uczestnika, dane rejestracyjne mają o sobie. Dlatego też władze USA również próbują walczyć z legalizacją dochodów z przestępstwa. W ogóle, to jest oczywiste, że władze prawie wszystkich krajów świata nie są w stanie pogodzić się z sytuacją, w której oni nie mają dźwignie dowodzenia i kontroli nad każdym zakresie działalności związanej z przepływami finansowymi. Jednak, według ekspertów, bez względu na to, jakie działania są nie robi ich urzędnicy zawsze mogą znaleźć spokojne piracki port, na podobieństwo obszarach przybrzeżnych, ponieważ, jak wiadomo, pieniądze lubią ciszę.

A także zobacz inne artykuły:

-chwilowka od 18 lat ;

-pożyczki w 15 minut na koncie ;

-kredyty pozabankowe bez bik ;

-chwilówki bez zaświadczeń o dochodach;

-szybka pożyczka przez internet bez zaświadczeń .

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarzcaptcha