Wall Street interesuje się kryptowalutami

29.04.2018

Być może każda osoba, przynajmniej minimalnie zainteresowana kwestiami gospodarczymi, jest w pełni świadoma tego, co dzieje się na cyfrowym rynku walutowym. Szczególnie ostatnio w tym segmencie zdarzały się takie wydarzenia, że nikt nie mógł pozostać obojętny. Ostatecznie aktywiści z Wall Street zaczęli ostatnio wykazywać autentyczne zainteresowanie nie tylko bitcoinem, jako najpopularniejszą i najlepiej reklamowaną krypto walutą, ale także zwrócili swoją uwagę na inne elektroniczne pieniądze, oceniając ich potencjał.

Zgodnie z niedawnym badaniem, wśród firm działających w sektorze finansowym, około 20% z nich poważnie rozważa perspektywę, aby rozpocząć handel nowymi rodzajami aktywów, którymi są waluty cyfrowe. Co więcej, finansiści wolą nie opóźniać tej sprawy w długim polu i rozpocząć aktywną działalność w ciągu następnego roku.

Thomson Reuters postanowił przeprowadzić wywiady z około czterystu aktywnymi uczestnikami rynku finansowego, poczynając od najmniejszych funduszy i menedżerów, i kierując taką ankietę do największych graczy, w formie solidnych i wybitnych instytucji bankowych. Jednocześnie należy zauważyć, że dane uzyskane w trakcie badań w ubiegłym roku w dużym stopniu różnią się od wyników, które znajdowały się w rękach specjalistów.

Według danych ankietowych, około 70% firm i organizacji finansowych, które zdecydowały się poważnie zaangażować w cyfrowy obrót walutowy, uważa, że sprawa może zostać wszczęta nie później niż 3-6 miesięcy. Z kolei 22% respondentów stwierdziło, że rozważa taką perspektywę w ciągu najbliższych 6-12 miesięcy. Po przeanalizowaniu uzyskanych wyników organizacja przeprowadzająca badanie stwierdziła, że zdecydowana większość uczestników rynku finansowego jest prawie w pełni dojrzała, aby opanować nowy kierunek. Konieczne jest zatem uznanie faktu, że kryptowaluty zaczynają wreszcie uzyskać uznanie większości uczestników rynku finansowego.

Ponadto nie jest zbyteczne zwracanie uwagi na to, że w przeszłości bitcoin i inne waluty cyfrowe mogły powrócić do siebie po niedawnych wstrząsach, które doprowadziły do znacznego spadku. Teraz sytuacja w tym segmencie rynku, zgodnie ze wszystkimi wskaźnikami, ustabilizowała się, a niektóre kryptowaluty zaczynają cicho dodawać wartości.

A także zobacz inne artykuły:

-kredyt bez bik online ;

-sms pożyczka gotowkowa na oswiadczenie Szczecin dla bezrobotnych;

-szybkie pożyczki pozabankowe bez BIK na dowod przez internet Łódź;

-prywatne pożyczki chwilówki Poznań bez BIK KRD BIG online na konto;

-pożyczka na dowód przez internet .

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarzcaptcha