Założyciele startupów wystraszyli swoich klientów

19.04.2018

Jak się okazało, twórcy startupu Savedroid postanowili zwrócić uwagę klientów na fakt, że wielu oszustów działa w sferze ICO. Aby to zrobić, wybrali metodę, która całkowicie przestraszyła wszystkich inwestorów tej witryny. W skrócie, organizatorzy firmy, sprawili, że jedna z lokalizacji firmy zlokalizowana na terenie Niemiec przestała działać, a zamiast tego powstał jeden obraz z popularnego pokazu w Internecie.

W tym samym czasie Yasin Khankir, założyciel i szef tego projektu, opublikował kilka zdjęć na swojej stronie w serwisie Twitter, pokazując, że jest gdzieś daleko na wakacjach, pijąc zimne piwo na plaży. Ponadto pod jego zdjęciami opublikował wiadomość, w której podziękował swoim inwestorom za owocną współpracę i powiedział, że nadszedł czas, aby zamknąć projekt.

Jednocześnie jedna z publikacji ekonomicznych zdołała w pełni docenić kwotę, którą udało się zebrać autorom projektu. Jak się okazało, w momencie zakończenia budowy Savedroid zdołał zgromadzić na swoich rachunkach około 40 milionów euro plus finansowanie zewnętrzne. Należy zauważyć, że firma ta pracowała w dziedzinie sztucznej inteligencji w segmencie cyfrowego rynku walutowego. Innymi słowy, przy ich pomocy planowano wdrożyć automatyczną kontrolę portfeli kryptowalut. Ponadto założyciele tego projektu od dawna obiecywali swoim klientom opracowanie i produkcję kart elektronicznych współpracujących z cyfrowymi pieniędzmi. Warto zauważyć, że takie oświadczenia brzmiały od wielu założycieli ICO, jednak z reguły wszyscy okazali się zwykłymi oszustami, którzy rozpuścili się w powietrzu, zabierając pieniądze od inwestorów.

Jednak następnego dnia strona ponownie zarobiła, jakby nic się nie wydarzyło, a jednocześnie na jej stronach pojawił się komunikat Khankira, że jego inwestorzy nie są zagrożeni, a projekt kontynuuje swoją pracę. Wyjaśnił swoje działanie, po prostu starając się zwrócić uwagę użytkowników na fakt, że ostatnio w sferze ICO pojawiło się wielu oszustów, którzy oszukują swoich klientów, wyłudzając od nich pieniądze. Ponadto stwierdził, że jest gotowy udzielić pomocy organom regulacyjnym we wdrażaniu środków kontroli w tym obszarze.

A także zobacz inne artykuły:

-mikropożyczki przez internet ;

-chwilówki kredyty ;

-pożyczka online ;

-pożyczki online w 15 minut ;

-pożyczka online bez zaświadczeń .

Komentarze

Brak komentarzy

Napisz komentarzcaptcha